Kurumsal Araç Kiralama Şirketleri ve Avantajları

Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal Araç Kiralama Şirketleri ve Avantajları

Kurumsal Araç Kiralama Şirketleri ve Avantajları

İster bir, isterseniz birden fazla araç kiralayın, satın almak yerine her ay eşit miktarlarda ödeme yapın ve sermayenizi de yatırım olarak kullanın.

 

Vergi Avantajları

Satın alınan bir aracın KDV’si de araç maliyetine ekleniyor ve indirilebilecek KDV olarak gösterilemiyor. Kiralanan araçlarda ise KDV, gider olarak gösterilip masraftan düşülebiliyor.
Satın alınan bir aracın yola çıktığı andan itibaren değeri düşmeye başlıyor. İkinci el olarak satılmak istendiğinde ise satış değeriyle defter değeri arasındaki farktan ötürü vergi ödenmesi gerekiyor. Ancak kiralık araçlarda böyle bir vergilendirmeye gidilmiyor.
Araç kiralandığında Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) de kira ücretine dâhil oluyor. Böylelikle MTV, gider olarak kabul edilerek vergiden düşülüyor.
Kiralık araçların bakım, onarım ve bandrolü gibi vergilendirilebilen bazı ihtiyaçları da gider olarak gösterilerek vergiden düşülebiliyor.

 

Operasyonel Kolaylık

Trafik sigortası, kasko, motorlu taşıtlar vergisi, periyodik bakım, hasar derken satın aldığınız araçların masrafları bitmez. Şirket araçlarınızı kiralayarak hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edersiniz.

 

Hayalinizdeki Gibi

Satın alırken bütçeniz oranında belli araçları tercih etmek zorundayken kiralamada seçeneklerinizi çoğaltıp daha üst segmentten araçları avantajlı koşullarla kiralayabilirsiniz. Üstelik siz risk almadan kaza ve hasar durumunda oluşabilecek tüm hasarları biz karşılarız.

 

Zamanınız Size Kalsın

Araç satın alan şirketlerin yönetim ve tüm operasyonel işlemlerine önemli ölçüde insan kaynağı ayırması gerekir. Oysa kiralama seçeneği ile bu gereklilik ortadan kalkar ve iş gücünüzün tümünü asıl işlerinize yönlendirebilirsiniz.

 

Kurumsal Araç Kiralama Fiyat Al >>>